مشتریان گرامی، موجودی و قیمت ها به روز می باشد با آرامش خرید کنید.


ترتیب نمایش:
کمی صبر کنید...

باتری موبایل

راهنمای خرید باتری موبایل

 افت تدریجی کیفیت باتری گوشی‌های موبایل یک امر طبیعی و اجتناب ناپذیر است که حتی با رعایت روش‌های صحیح شارژ نیز نمی‌توانید از آن جلوگیری نمایید. در چنین شرایطی تعویض باتری موبایل یکی از راه‌حل‌های پیش روی شماست.

برای تعویض باتری موبایل به چه نکاتی توجه کنیم؟

1) دقت به بسته‌بندی باتری موبایل

 نوشته‌ها و لوگوهای موجود روی بسته‌بندی باتری‌های اصل، دارای کیفیت و وضوح مناسبی هستند. البته دقت داشته باشید که همیشه پررنگ بودن بیش از اندازه آیتم‌های روی جعبه باتری نیز نشان از اصل بودن آن نیست و این کار نیازمند تخصص است.

2) منطبق بودن تاریخ تولید هک شده روی بدنه باتری با تاریخ هک شده روی جعبه

 اگر برچسب تاریخ بر روی درز و شکاف‌ها یا برآمدگی باتری هک شده باشد، مطمئنا باتری مورد نظر شما تقلبی خواهد بود.

3) لبه‌های فوقانی و زیرین باتری باید کاملا صاف و دقیق طراحی شده باشند.

 اگر باتری تقلبی باشد ممکن است لبه‌های فوقانی و زیرین آن کاملا صاف و صیقلی نباشند و مابین برچسب روی باتری و لبه آن نیز ناهماهنگی وجود داشته باشد.

4) دقت به عمق و ظرافت محل اتصالات باتری

 در این روش باید اتصالات طلایی رنگ موجود در باتری کاملا هماهنگ باهم باشند و عمق کمی داشته باشند.

5) به برچسب دور باتری توجه کنید.

 دور باتری‌های لیتیوم یونی گوشی‌های موبایل، یک برچسب نصب می‌شود که حاوی اطلاعاتی چون تاریخ تولید باتری، ظرفیت آن، هشدارها، لوگوی شرکت سازنده و ... خواهد بود.

در گوشی‌های موبایل عموما این برچسب از ترکیب رنگ‌های نقره‌ای و مشکی تشکیل می‌شود. اگر این برچسب کاملا صاف و بدون برآمدگی و درز روی بدنه باتری چسبیده شده باشد، به معنی اصل بودن باتری است.

6) باتری‌های ارزان قیمت عموما تقلبی هستند.

 اگر قیمت یک باتری خیلی ارزان بود، شک نکنید آن باتری تقلبی است. البته توجه داشته باشید که همیشه گران بودن باتری نشان‌دهنده اصل بودن آن نخواهد بود و در برخی موارد ممکن است شرکت‌های سازنده و فروشندگان باتری‌های تقلبی از این مسئله به عنوان یک روش فریب استفاده کنند.

چرا نباید در گوشی از باتری تقلبی و ارزان استفاده نمود؟

 باتری‌های تقلبی کیفیت شارژدهی خوبی نداشته و خیلی زود دوباره شما را با مشکل خالی شدن زود هنگام شارژ مواجه می‌کنند؛ یعنی زمانی که یک باتری تقلبی را در گوشی خود نصب کنید، عملا هزینه اضافه‌ای پرداخت کرده‌اید چون پس از گذشت مدت زمانی کوتاه، دوباره همه چیز مثل روز اولش می‌شود.

جهت انتقال به صفحه "لوازم جانبی موبایل" کلیک کنید.

جهت انتقال به صفحه اصلی فروشگاه اینترنتی فرتاک کلیک نمایید.

دسته‌بندی