مشتریان گرامی، موجودی و قیمت ها به روز می باشد با آرامش خرید کنید.

ترتیب نمایش:
کمی صبر کنید...

پاوربانک

راهنمای خرید پاوربانک 

با گسترش روزافزون استفاده از دستگاه‌های هوشمند، شرکت‌های متعددی جهت بهبود حال استفاده‌کنندگان، اقدام به تولید محصولاتی نظیر پاوربانک‌ها نموده‌اند. پاوربانک یک دستگاه الکترونیکی است که از یک برد و تعدادی باتری تشکیل می‌شود. در تولید پاوربانک‌ها معمولا از باتری‌های پرقدرتی استفاده می‌کنند که ظرفیت آن‌ها نسبت به باتری‌های معمولی بسیار بیشتر است.

شما می‌توانید با وصل کردن پاور بانک به برق شهری، آن را شارژ نمایید تا در مواقعی که به برق شهری دسترسی ندارید، دستگاه‌ هوشمند خود را به آن متصل نموده و شارژ نمایید. بنابراین اگر عاشق مسافرت هستید یا در طول روز استفاده زیادی از دستگاه‌های هوشمند خود می‌کنید، مطمئناً خرید یک پاوربانک خوب برای شما ضروری خواهد بود.

برای خرید پاوربانک به چه نکاتی توجه کنیم؟

1) ظرفیت پاور بانک

یکی از ویژگی‌های مهم پاوربانک، ظرفیت آن است. برای انتخاب ظرفیت مناسب باید در نظر بگیرید کاربرد شخصی‌ای که قرار است از شارژر همراه خود داشته باشید و نیز ظرفیت دستگاه‌هایی که قرار است به وسیله پاوربانک آن‌ها را شارژ نمایید، به چه صورت است؛ برای مثال شما به طور معمول می‌توانید یک دستگاه OnePlus One با ظرفیت باتری ۳۱۰۰ میلی‌آمپر ساعت و یک دستگاه iPad Air 2 با ظرفیت باتری ۷۳۴۰ میلی آمپر ساعت را (که ظرفیت آن‌ها در مجموع ۱۰۴۴۰ میلی‌آمپر ساعت است)، شارژ نمایید. بنابراین پاوربانکی با ظرفیت ۱۰۴۰۰ میلی‌آمپر ساعت برای شما کافی خواهد بود.

2) تعداد و نوع پورت‌های ورودی و خروجی پاوربانک

پاوربانک‌های جدید معمولا دارای دو یا سه پورت ورودی از نوع لایتنینگ، میکرو و تایپ سی و همچنین دو یا سه پورت خروجی از نوع Type C و USB هستند. شما می‌توانید با توجه به کاربرد شخصی‎ و تعداد دستگاه‌هایی که می‌خواهید به طور همزمان آن‌ها را شارژ کنید، تعداد پورت‌های پاوربانک خود را انتخاب نمایید

توجه: البته لازم به ذکر است که هنگام شارژ همزمان چند دستگاه، جریان خروجی بین آن‌ها تقسیم شده و سرعت شارژدهی به میزان قابل توجهی کاهش پیدا خواهد کرد. همچنین نوع پورت‌های ورودی و خروجی پاوربانک نیز با توجه به نوع پورت دستگاه‌های هوشمند شما تعیین خواهد شد.

3) اندازه و وزن پاوربانک

اگر مدام در حال جابه‌جایی و سفر هستید، اندازه و وزن پاوربانک برای شما اهمیت زیادی خواهد داشت. با توجه به اینکه با افزایش ظرفیت باتری پاوربانک، ابعاد و وزن آن نیز بیشتر می‌شود، به شما توصیه می‌کنیم پاوربانک را برای شارژ کردن دستگاهی که در طول روز استفاده‌ی بیشتری از آن دارید انتخاب نمایید تا وزن پاوربانک انتخابیِ شما در کمترین مقدار ممکن باشد.

4) قابلیت شارژ سریع (پشتیبانی از فناوری‌های PD و QC)

در صورتی که دستگاه‌های هوشمند شما از قابلیت‌های PD و QC پشتیبانی می‌کنند، حتما دقت کنید که پاوربانک انتخابی شما نیز از این فناوری‌ها پشتیبانی نماید‌ تا بتوانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن، دستگاه‌ هوشمند خود را شارژ نمایید.

5) امکان شارژ تبلت و لپتاپ

ولتاژ خروجی‌ای که برای شارژ کردن هر کدام از دستگاه‌های لپ‌تاپ‌، تبلت، موبایل و ... استفاده می‌شود، متفاوت است. به همین منظور شرکت‌های سازنده پاوربانک، پورت‌های خروجی متفاوتی روی پاور بانک‌ها تعبیه می‌کنند تا شما بتوانید متناسب با کاربرد شخصی خود آن‌ها را انتخاب نمایید.

اگر قصد دارید از پاوربانک برای شارژ کردن لپتاپ خود استفاده نمایید، از پورت‌هایی که ولتاژ خروجی بالاتری دارند و اگر قصد دارید موبایل و تبلت خود را شارژ کنید، از پورت‌هایی که ولتاژ خروجی پایین‌تری دارند بهره ببرید.

جهت بازگشت به صفحه " خرید لوازم جانبی موبایل " کلیک کنید.

جهت انتقال به صفحه اصلی فروشگاه اینترنتی فرتاک کلیک نمایید.

دسته‌بندی